Neslihan ÇELİK ALKOÇLAR

Neslihan ÇELİK ALKOÇLAR


İsyan…

31 Mayıs 2018 - 17:42 - Güncelleme: 07 Temmuz 2018 - 17:08

Toplumsal ayrışım ve çöküşün sonucunu görmek için illa 1980 darbesini yaşamaya gerek yok. Teknolojinin hayatımıza getirdiği yenilikler bize hem geçmiş hemen geleceği fazlasıyla gösteriyor.

Gösteriyor ama anlayana…

Artık sokağa çıktığımızda kaç parçaya ayrıldığını göremediğimiz, en küçük bir konuda bile fikir birliği yapamayan, birbirini zaaflarıyla bile acımasızca eleştiren, gittiği yolda her şey mubah anlayışını büyük bir yüzsüzlükle kabul etmiş, amaçsız, hedefsiz insanlar yürüyor sokaklarda.

Trafik deseniz magandalık ve nezaketsizliğin yola çıkmış hali. Egosunu, öfkesini alan çıkmış yola. Yol değil çatışma alanı mübarek.

Sosyal meydanın yarattığı dünyaya hapsolmuş, o cam ekranın dışına çıkamayan, hayatı Instagram ve Facebook’ ta yaşayıp, bilgiyi dizilerden öğreneceğini sananlardan tam bıkmıştık ki, şimdi de aynı şekilde kendini nimetten sayan insan grubunun ortasında kaldık.

İyi olan her duyguyu, her olguyu kötülüğe dönüştürebilecek güçte, bana dokunmayan bin yaşasıncıların egemen olduğu topluluk üyeleri türedi fazlasıyla.

Sevgi, saygı hatta ahlaktan bahsedenlere ahmak gözüyle bakılan, doğan çocukların insanlığı bilmeden çirkefliğe alıştırıldığı, hükmen mağlup gelinen bir dünya.

Ve tüm bunları sanki biz inşa etmemişiz gibi sıklıkla ve arsızca şikâyet ettiğimiz güya diğerleri.

Son günlerde çok gülüyorum ağlanacak halimize.

Parayı araç değil amaç edinenlerin, bu yolda yaptıkları hayasızlıkların artık taşıyor olmasına.

Bilginin kıymetini cahilliğinde bulanların, kendilerini aptal durumuna düşürmelerine.

Vefanın İstanbul’da bir semt olarak bile itibar görmemesine.

Giydiği, bindiği, oturduğu kadarıyla değer görüp, kafasının içindekileri ya da insan ilişkilerini hiç hesaba katmayanların aymazlığına.

Bu dünyanın birde öbür tarafı olduğunu düşünmeyen hatta kabul etmeyenlerin olmasına. Ve tüm Bu bunların uzakta değil hemen yanı başımızda oluyor olmasına

İsyanım var…

Bu denli kara cahilliğe koşarak giden, kendi adaletini taşla sopayla yumrukla silahla, yalanla dolanla kendi sağlamaya çalışan, bu dünyaya bir melek değil, davasında nefer getirmeye çalışan insanlara

Çalışmadan kazanmayı marifet bilen, çalışanlara küçümseyerek bakanlara,

Herkesin etinden sütünden faydalanan ama topluma bir kuruş fayda sağlamayanlara,

Varlığı bırakın topluma, kendine bile zararı olanlara

İsyanım var…

Var mı bana katılan?

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum