Nilüfer Kadın Korosu'ndan muhteşem konser

Nilüfer Kadın Korosu, bu yıl 5.düzenlenen ,Kültür ve Turizm Bakanlığı destekleriyle gerçekleşen Türk Sinemasının 108.yılında "Türk Sinemasını Geçmişten Geleceğe Taşıyanlar Ödül Töreni"nde konser vererek izleyenlerin gönüllerini fethetti.

Nilüfer Kadın Korosu'ndan muhteşem konser
02 Aralık 2022 - 17:06
 

  
İstanbul Sinema Geliştirme ve Tanıtma Derneği (SİNEGED) tarafından davet edilen koro, 2 bölüm halinde verdiği konserde yeşilçamın sevilen eserlerini seslendirdi.

40 kişilik koristle verilen konserde,koro üyelerinin sergilediği dans gösterileri de izleyenlerden tam not aldı.

"Türk Sinemasını Geçmişten Geleceğe Taşıyanlar" ödüllerine bu yıl Filiz Akın, Emel Sayın, Hülya Koçyiğit, Tamer Levent, Yılmaz Erdoğan, Hülya Avşar, Gülden Karaböcek, Rahim Gülcüoğlu, Zihni Göktay, Murat Yıldırım, Wilma Elles, Çetin Altay, Mustafa Uslu, Barış Kılıç, Esin Yağmurdereli, Berat Efe Parlar ve Faruk Aksoy layık görüldü.

Bursa Nilüfer Kadın Korosu Şefi Dr.Aysel Gürel, konser öncesi yaptığı konuşmada Bursa'dan selam ve sevgiler getirdiklerini ve böyle bir organizasyonda yer almaktan duydukları onuru ifade ederek SİNEGED Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Türkşen ve Yönetim Kurulu Üyesi Nur Türkşen'e teşekkür etti.

Gürel "Böyle bir organizasyona davet edilmek ve AKM gibi bir kültür merkezinde sahne almaktan onur duyduk.Ayrıca Türk Sineması'nda yer almış birçok sanatçıyı görmek ve tanışma imkanı bulmaktan çok mutlu olduk."dedi.

İstanbul dönüşü çalışmalarına yeniden başlayan koro; Uludağ Üniversitesi ve Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin ortaklaşa düzenlediği 5 Aralık pazartesi günü başlayacak ve 2 gün sürecek olan "Türk Dünyası'nda Kadın Olmak" temalı Uluslararası Kadın Çalışmaları Kongresi'nde Pazartesi akşamı  saat 18.30 da Prof.Dr.Mete Cengiz Kültür Merkezi'nde 174.konserlerini verecek. Koro; Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Kırım, KKTC, Özbekistan, Türkistan,Türkmenistan ezgilerini o ülkelerin kendi dillerinde,kostümleriyle ve dansları eşliğinde seslendirirken,Türk Müziği olarak da bir Bursa türküsü seslendirecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum