Başkan Ataş, öğrencilere ekolojik turizmi anlattı

Bursa Harmancık Belediye Başkanı Yılmaz Ataş, Uludağ Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencilerine, ekolojik Turizm de örnek gösterilen Harmancık ve tesisler hakkında bilgi verdi.

Başkan Ataş, öğrencilere ekolojik turizmi anlattı
18 Mart 2023 - 10:44

Harmancık Belediye Başkanı Yılmaz Ataş, Uludağ Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencilerine, ekolojik Turizm de örnek gösterilen Harmancık ve tesisler hakkında bilgi verdi.

2015 ve 2022 yılları arasında Kırsal Turizm alanında eko turizm projesi ve Kamp Karavan Alanı projeleri ile ön plana çıkan ilçe, bölgenin kalkınmasında örnek gösteriliyor. Uludağ Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Sibel Polat ve Yüksek Şehir Plancısı Uluay Koçak Güvener daveti üzerine çevrimiçi gerçekleştirilen 60 öğrencinin katıldığı Kentsel Tasarım dersine bağlanan Harmancık Belediye Başkanı Yılmaz Ataş, "Sürdürülebilir Kırsal Turizm" alanında Harmancık ve uygulanan ekojik turizm projeleri hakkında bilgi verdi. Öğrencilerden ve program yürütücüleri Prof. Dr. Sibel Polat, Dr. Öğr. Üyesi Gözde Kırlı Özer, Y. Şehir Plancısı Uluay Koçak Güvener, Şehir Plancısı Aslı Dural, Arş. Gör. Adil Yirmibeş, Arş. Gör. Büşra Gürdağ dan gelen soruları yanıtladı.

Mimarlık Fakültesi Öğretim görevlisi Prof. Dr. Sibel Polat, Dönem sonunda Harmancık Merkez mahallesine yönelik geliştirilen kırsal turizm alanı tasarımı projelerinin Harmancık Belediyesi'ne sunulmasını hedeflediklerini belirterek, Başkan Ataş a teşekkür etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum