AK Parti'den asgari ücret ve EYT açıklaması

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, katıldığı televizyon programında EYT düzenlemesi ve asgari ücretle ilgili son dakika açıklamalarda bulundu.

AK Parti'den asgari ücret ve EYT açıklaması
01 Aralık 2022 - 14:18
 AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CNN Türk canlı yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı.

Kurtulmuş'un milyonların merak ettiği EYT düzenlemesi ve asgari ücrete dair açıklamaları ise dikkat çekti.


Kurtulmuş 'EYT ne zaman Meclis'te görüşülecek?' sorusuna yanıt verirken, asgari ücret mesajı da önemliydi. İşte o açıklamalar...

EYT DÜZENLEMESİ

Kurtulmuş, EYT düzenlemesiyle ilgili olarak, "Bu konu uzunca süredir AK Parti'nin masasında olan bir konu. 1 milyon 900 küsür bin vatandaşı ilgilendiren bir konu. Belli bir zamanlama ile Meclis takvimi göz önünde bulundurarak, Cumhurbaşkanımız beklentileri dikkate alarak açıklamayı yapacaktır.

Yıl prim ve yaş meselesidir. Detaylı şekilde son noktaya geldi. Bütçede gerekli fasıllar arasında kaydırmalar yapılabilir, dolayısıyla bir ek ödenek talebinin olmayacağını düşünüyorum" dedi.

ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

Asgari ücret konusunda ise Kurtulmuş, "Makul bir asgari ücretin belirlenmesine çalışılacaktır. Tatmin edici bir asgari ücret açıklanacağını tahmin ediyorum. Vatandaşımızın alım gücünü artıracak bir artış olacağını düşünüyorum" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum