AK Parti Bursa teşkilatı online bayramlaştı

AK Parti Bursa İl Başkanlığı, pandemi ile mücadele kurallarına riayet ederek, Türkiye'nin en büyük online bayramlaşma programına imza attı. Kuruluşundan bu yana hizmet veren her kademeden hizmet sevdalısı ve sosyal medya mecraları üzerinden vatandaşlarında katıldığı programla bayram sevinci paylaşıldı.

AK Parti Bursa teşkilatı online bayramlaştı
13 Mayıs 2021 - 21:32
Online olarak gerçekleştirilen program, sosyal medya mecralarında halk ile sağlanan etkileşim ve bayram boyunca İl Başkanı Davut Gürkan'ın önderliğinde her dönemden, her kademeden teşkilat mensupları aranarak, 10.000'in üzerinde AK Parti sevdalısına ulaşılacak.

Bursa Merinos AKKM Yıldırım Beyazıt Salonu'nda gerçekleştirilen online bayramlaşma programı, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bayram kutlaması ve ardından İl Başanı Davut Gürkan'ın açılış konuşması ile başladı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala, Geçmiş Dönem Başbakan Yardımcısı, TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, Önceki Dönem Bakanlarından Mehmet Müezzinoğlu, Faruk Çelik,önceki dönem TBMM Başkanlarından Bülent Arınç, AK Parti Genel Merkez MKYK Üyesi Ayhan Salman, Milletvekilleri, il yürütme ve yönetim kurulu üyeleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ilçe başkanları, belediye başkanlar,geçmiş dönem il, ilçe başkanları,yöneticileri ve sosyal medya mecraları üzerinden vatandaşlar katıldı.
 
AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan, bayramlaşma programında gerçekleştirdiği konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"Bir yıldan uzun bir süredir tüm dünyayı etkisi altına alan Covit19 pandemisi ve pandemi ile mücadele süreci ile ne yazık ki gölgelenen fakat umutlarımızı yeşerten bir bayramı daha yaşıyoruz. Geçtiğimiz yıl Mart ayı itibari ile birdenbire tüm dünyayı saran pandemi ile devlet-millet el ele mücadele ediyoruz. Sürecin başından bu yana yerinde ve zamanında alınan tedbirler ve Hükümetimizce açıklanan her kesimden insanımızı kapsayan destek paketleri sayesinde çok şükür ki süreci mümkün olan en az hasarla yaşayan ülkelerden biriyiz.
 
Ramazan Ayı'nın ikinci bölümünde alınan tam kapanma kararı ile birlikte vaka ve vefat sayılarındaki düşüş Bursamızda ve ülke genelinde gelecek günlere daha güvenle ve umutla bakabilmemize imkan veriyor. İnşallah bayram sonunda kademeli olarak gerçekleştirilecek olan yeni serbesti döneminde de kendimiz ve sevdiklerimiz için maske - mesafe - hijyen kurallarına dikkat etmeye devam edecek ve bu illeti hep birlikte yeneceğiz.

Evet... Rahmet ve bereketi ile bir Ramazan Ayı'nı daha geride bıraktık. Pandemi nedeniyle birarada olamazsak da devletimiz ve hayırseverlerimizin destekleri ile Ramazan bereketi yine tüm evlere, sofralara ulaştı. Devletimizin vefa sosyal destek ekipleri aracılığıyla yürüttüğü yardımların yanı sıra belediyelerimiz, sivil toplum örgütlerimiz ve hayırsever vatandaşlarımızın destekleri ile tüm ihtiyaç sahiplerimize ulaşırken, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde açıklanan destek paketleri ile hem bu zor şartlarda ekonominin çarkları döndürüldü hem de hanelerimizde ocaklar kaynamaya devam etti ve edecektir.

PANDEMİ VE RAMAZAN AYI SÜRECİNDE 50 MİYON TL'LİK DESTEK


 
Bursamıza baktığımızda ise yine devletimizin, kurum ve kuruluşlarımız ile hayırsevlerimizin yardımlarının yanı sıra büyükşehir belediyemizle birlikte pandemi ve Ramazan Ayı sürecinde ihtiyaç sahiplerimize ve esnafımıza destek veren Kart 16 Projemizle Bursamızda yaklaşık 130 bin aileye ulaşarak, 50 milyon TL'lik yardım yaptık. Pandemi sürecinde zor günler yaşayan esnafımıza da nefes aldıran ve fiziksel teması da en aza indiren projemizle adeta Türkiye'ye örnek olduk.

Geçtiğimiz yıldan bu yana açıklanan ekonomik veriler ve ihracat rakamlarına baktığımızda Türkiye'nin tüm zor şartlara rağmen ayakta durup, geleceğine yürüyebilen ne kadar güçlü bir ülke olduğu bir kez daha anlaşılıyor. Dünyanın dev ekonomilerinde yaşanan sıkıntılar göz önüne alındığında bu süreci hep birlikte en iyi şekilde yönetebildiğimiz gözler önüne seriliyor. Bundan sonraki süreçte de aynı kararlılıkla tedbir ve çalışmalarımızı sürdürerek İnşallah hep birlikte kutlağımız nice Ramazanlara ve bayramlara kavuşacağız.

RAMAZAN AYI YİNE KANA BULANDI...

Ne yazık ki bir çok Ramazan Ayı'nda yaşadığımız ve İslam Alemi'ni yasa boğan alçakça saldırılara bir kez daha şahi oluyoruz. İslam dünyasının en utsal mabetlerinden olan Mescid-I Aksa'ya ve Filistin'deki Müslüman kardeşlerimize karşı yapılan saldırılar hepimizi bir kez daha derinnden etkiledi. İsrail'in geçmişten bu yana sürdürdüğü bu alçakça saldırılara karşı sessiz kalan dünya kamuoyuna rağmen Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde zulme karşı tek ses olan Türkiye ve Türk Halkı bir kez daha Filistinli kardeşlerimize umut oldu, bu mübarek günlerde güç verdi. Aynı zamanda yine Afganistan'da masum halka karşı gerçekleştirilen saldırılar, İslamofobi'nin dünyada farklı güçlerce yaşatılıp, İslamofobi'den beslenen çıkar gruplarının sinsi planlarını hayata geçirmeye devam ettiğini tüm dünyaya gösteriyor.

ZULME KARŞI TEK YÜREK, TEK VÜCUDUZ...

Bizler Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde İslam Alemi'ne ve dünya üzerindeki tüm mazlum milletlere umut, zulme karşı adeta siper olan bir davanın neferleri olarak bir ve beraber olduğumuzu, Hakk yoluna engel tüm girişimlere karşı tek vücut olarak durduğumuzu tüm dünyaya haykırıyoruz.

Evet bizler her türlü düşünce, fikir ve inanca karşı son derece hoşgörülü bir medeniyetin temsilcileri, merhamet ve paylaşma duyguları ile tüm dünyanın örnek aldığı bir ecdadın torunları olarak İslam Alemi'nin ve dünyadaki her bir mazlumun hamisi, umudu, gücü olmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramınızı kutluyor, On Bir Ay'ın Sultanı Ramazan'ın ardından hepimize sevinç ve bereket getiren Ramazan Bayramı'nın tüm dünyaya sağlık, barış, umut ve huzur getirmesini Yüce Allah'tan niyaz ediyorum."

 
AK Parti Bursa İl Başkanlığının sosyal medya üzerinden yaptığı bayramlaşmaya katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala, "Ramazan Bayramı'nın bütün insanlığa huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyoruz. Ancak Filistin'den salgına, Ermeni meselesinden muhtıra benzeri girişimlere kadar birçok sorunla yüz yüzeyiz. Türkiye için bunlar bir sürpriz değil. Hele AK Parti iktidarı için bunlar rutin oldu. Bizler büyük problemleri çözmeye kendimizi adamışız. Büyük hedeflere hüküm giydik. Biz problemlerden korkmayız. Çözümlerin eksilmesinden korkarız. Siyasete yeni giren veya girecek olan gençlerimiz var. Biliniz ki, bir ülkenin en önemli kaynağı insandır. Ama bir en önemli sorun çözme kapasitesi ve mekanizması ise siyasettir. Siyaset az maliyetle çok sorunu çözebilmenin tek saygın yoludur. Onun için ne kadar siyasete ilgi duyulursa, o kadar ülkeye katkıda bulunma imkanı ortaya çıkmış demektir. Bunun da bir tek şartı halk desteğidir. Bu halk desteğini kaybetmemek için ise yapılması gerekenlerde kusur etmemek, çıkarsa da hemen telafi etmek gerekiyor. Yöneticiler olarak biz yaptıklarımızı paylaşacağız. Ancak bileceğiz ki, vatandaşlar yapmadıklarımızla bizi hesaba çekeceklerdir. Onun için neleri yapmadığımızı da iyi öğrenmemiz gerekiyor. Vatandaşı sürekli duyarak onları anlayabiliriz. Yoksa bir süre sonra çok bağıranların sesini duyar hale geliriz ki, bu bir tuzaktır. İyi siyasetçi, sadece konuşanların değil, konuşmayanların da sesini duyabilendir" şeklinde konuştu.


Türkiye'nin Filistin sorununa dünyanın sessiz kalmaması için çağrı yaptığını hatırlatan Efkan Ala, "Dünyada bir şey oluyorsa arka planlarına da çok iyi bakmak gerekiyor. Şu anda Gazze ve Kudüs'te olan hadiseler, Müslümanlara ait olan evleri, iş yerlerini ve yerleşim birimlerini alıp Yahudi yerleşimcilere tahsis ediyorlar. Onu gizlemek için de sorun yoksa bile sorun çıkarıyorlar. Böyle küçük kurnazlıklarla büyük tarihi gerçekleri değiştirmeye çalışıyorlar. Ancak bu mümkün olmayacaktır. Tarih zulmün abad olmadığı milyonlarca hadiseyle doludur. Zulümle bir ülke abad olmaz. Zulümle bir ülke geleceği kurulamaz. Aslında kendileri için çukur kazıyorlar. Kendi geleceklerini yok ediyorlar. İspanya'dan sürüldüler, Osmanlı kucak açtı. Almanya'dan sürüldüler, Türkiye kucak açtı. Biz tarihi bu tür himayelerle dolu bir millet olarak diyoruz ki zulmetmeyin. Evet bugün güç onların elinde, ama yarın muhtaç olacağınız adaleti şimdiden yok etmeyin. Yoksa, orada insanlar direniyor, bizler de buradan tepkimizi gösteriyoruz. Dünya seyrediyor ama onlar da insanlığın utanç sayfasına yazılıyorlar. Osmanlı, kendisine savaşta bile kendisini arkadan vuran insanları dahi kural ve düzen içerisinde kendi ülkesinde güvenli bir bölgeye nakletmiştir" dedi.
Siyasetin dinamizmini hiç kaybetmemek gerektiğini ifade eden Ala, "Yakın zamanda emekli amiraller bir muhtıra ile Türkiye'de hareketlenmeye kalktılar. Çok uyanık olmalıyız. Bizim tek tutunacak dalımız siyasi istikrarımızdır. Halkımızın desteğidir. Bunu sağlayacak olan da siyasetçilerdir. Hepimize Allah kolaylık versin" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum