Atilla SAĞIM

Atilla SAĞIM


Sedat Peker ve Abrek

26 Eylül 2021 - 20:58

İfşalarıyla sosyal medya fenomeni haline gelen Sedat Peker son paylaşımında mücadelesine bir “Abrek (Savaşçı)“ olarak devam edeceğini duyurdu.

Abrek, Adige dilinde "Adalet için mücadele eden cesur kişi (Savaşçı)”anlamında kullanılmaktadır.

Peker adaletsizliğe karşı “Kafkas kültüründe uğradığı haksızlık karşısında mücadele için bir yemin eden ve ölene kadar bu sözden dönmeyen savaşçıya“Abrek” ismi verilir. Söz namus” paylaşımında bulunarak eski İçişleri Bakanı Saadettin Tantan’ı etkiledi.

Peker son paylaşımlarında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, eski başbakan Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım ve Ak Parti Elazığ Milletvekili Tolga Ağar’ı hedef alarak uyuşturucu ve kara para ilişkilerine karışan polis müdürlerinin isimlerini verdi.

Bu isimlerin içinde polis müdürleri Ekrem Eren Ermiş, Engin Süngü ve Ali Saraç İstanbul Emniyetinde tartışmalı isimler ve Ocak 2021’de Ermeni Vakıflar Birliği Başkanı Bedros Şirinoğlu’ndan kara para taşımacılığı iddiasıyla konuyu kapatmak için 500 Bin TL rüşvet istemekle müfettişlerin soruşturmasına maruz kalmışlar. Ekrem Eren Ermiş ise geçmişte uyuşturucu kaçakçılarıyla münasebetlerinden dolayı tutuklanmış cezaevine girmişti fakat sonradan göreve iade edildi.

Peker’in açıklamalarına genel olarak baktığımızda Narko Devlet’e dönüşmüş durumdayız tonlarca uyuşturucu özelleştirilen limanlardan ülkeye kolayca giriş yapabiliyor, yeniden devlet- mafya- siyaset üçgeni bariz bir şekilde karşımıza çıkıyor.

Birleşik Arap Emirliklerinin Peker’e video yasağının ardından sosyal medya paylaşımlarına kısıtlama getirmesi üzerine gazeteci Erk Acarer üzerinden yapan Peker, İçişleri Bakanının uyuşturucu kaçakçılığından tutuklanmış 18 yıl ceza almış Recep Köroğlu ile fotoğrafını yayınladı.Recep Köroğlu İçişleri bakanının köylüsü ve oğlunun yakın arkadaşı olarak bilindiği iddia edildi Peker tarafından.
Eski Başbakan Binali Yıldırım ve oğlu Erkam Yıldırım hakkında haksız servet edindiği iddiaları Avrupa Araştırmacı Gazeteciler tarafından 2017 yılında gündeme getirilmiş ve Yıldırım ailesinin 140 milyon Euro mal varlığı olduğu belgeleriyle yayınlanmıştı.

Erkam Yıldırım Peker hakkında suç duyurusunda bulununca konu tekrar gündeme geldi ama servetlerinin 140 milyon Euro’dan dört yılda 18 milyar dolara çıktığı iddiaları tartışmaları başlamış oldu.

Suç bataklığının içinden çıkıp milyonların dikkatini üzerine çeken Sedat Peker’e bilgi ve belge akışı devam ediyor.

Ak Parti Elazığ Milletvekili Tolga Ağar’ın yakın zamanda Peker hakkında söylediklerine cevap veren Peker “Bundan 20 gün önce Emirgan’daki gizli Kalsın isimli mekânda Tolga Ağar yine kafayı çekmiş (kimyasal ve alkol karışık bir şekilde) benim kısa sürede Türkiye’ye getirileceğimi söyleyip başıma neler getireceklerini anlatıyormuş” paylaşımında bulundu.

Tolga Ağar’ın alkol ve uyuşturucu kullandığını yeniden gündeme getiren Peker’e bilgi ve belgelerin anlık olarak ulaştığına şahit oluyoruz.

Peker’in tüm bu ifşaları ve iddiaları karşısında gözler öncelikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve cumhuriyet savcılarında ama derin bir sessizlik var.

Sedat Peker Abrek (Savaşçı) edasıyla cephesini genişleterek mücadelesine devam ediyor, fakat bu iddialar ve ifşalar iktidar değişmeden adalet tarafından incelenmeyecek gibi gözüküyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum