Tanrı Devleti-IV (Status Deus)
Gürkan KAYA

Gürkan KAYA

Tanrı Devleti-IV (Status Deus)

28 Eylül 2017 - 00:00

Düşünme yeteneğini Tanrı Devleti’ne devretmiş hiçlik durumundaki birey, Tanrı Devleti|ne devrettiği düşünme yeteneğini geri almak için cesareti nerden bulacaktır?. " kendi aklını kullanma cesaretine sahip ol!" mak düşünme yeteneğini Tanrı Devleti’ne devretmiş hiçlik durumundaki birey için nasıl ve ne şekilde olacaktır?. Düşünme yeteneğini Tanrı Devleti’ne devretmiş hiçlik durumundaki birey Tanrı Devleti|ne devrettiği kendi aklını nasıl kullanacaktır?.
Tanrı Devleti, Tanrı’nın insana bahşettiği ve Tanrı Devleti’ne devrettiği yaradılışı itibarı düşünme yeteneğine sahip hiçlik durumundaki bireyin bir gün kendisine ait olan düşünme yeteneğinin tekrar farkına varıp geri almak için bir mücadele vereceğinin ve bu mücadelenin bir bireyde başlayıp ardından tüm düşünme yeteneğini Tanrı Devleti’ne devretmiş hiçlik durumundaki bireyler tarafından farkına varılarak toplumsal bir sınıf mücadelesi hareketi haline geldiğinde ne yapacaktır?. Otoritesinin ve iktidar gücünün kontrol edilemeyen Tanrısal bir karaktere büründürdüğü kendini Tanrı gibi hisseden Tanrı Devleti’nde. 


Otoritesini ve iktidar gücünü her zaman koruyacağını düşünen Tanrı Devleti bir gün hiçlik durumunda bıraktığı düşünme yeteneğini Tanrı Devleti’ne devretmiş hiçlik durumundaki bireyin ve/veya bireylerin hiçlik durumundan çıkıp Tanrı’nın verdiği düşünme yeteneğini devrettiği Tanrı Devleti’nden bir devrimle tekrar geri almayı düşünme cesareti gösterebilecek mi dir? Tanrı Devleti|nde.

Tanrı Devleti ne isterse ve/veya neyi uygun görürse düşünme yeteneğini Tanrı Devleti’ne devretmiş hiçlik durumundaki birey onu ve/veya onları Tanrı Devleti|nin uygun gördüğü şekilde yaşamayı kader mi kabul edecektir? Tanrı Devleti|nde .

Düşünme yeteneğini Tanrı Devleti’ne devretmiş hiçlik durumundaki birey kendi akıl ve iradesinin öngördüğü ve öngöreceği bir şekilde düşünemez ve/veya düşündürülemez mi? Tanrı Devleti’nde.

Tanrı Devleti’nde düşünme yeteneğini Tanrı Devleti’ne devretmiş hiçlik durumundaki birey Tanrı Devleti aklı ile mi düşünmelidir ve/veya düşünebilir?. Tanrı Devleti aklı ne ve/veya neyi uygun görürse düşünme yeteneğini Tanrı Devleti’ne devretmiş hiçlik durumundaki birey ancak ve ancak onu mu düşünebilir ve/veya düşünmelidir? Tanrı Devleti|nde. 
 
Devamı haftaya kalın felsefeyle

Bu yazı 920 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar