Vali Canpolat Spor Tesisleri ve Öğrenci Yurtlarını İnceledi

Vali Canpolat Spor Tesisleri ve Öğrenci Yurtlarını İnceledi

VALİ CANBOLAT, TESİS VE ÖĞRENCİ YURTLARINI İNCELEDİ Vali Yakup Canbolat, Gençlik ve Spor İl Müdürü Hüseyin Uysal ile birlikte İl Müdürlüğü’ne bağlı spor tesisleri ve öğrenci yurtlarında incelemelerde bulundu.

25 Temmuz 2019 - 17:02

VALİ CANBOLAT, TESİS VE ÖĞRENCİ YURTLARINI İNCELEDİ

 

 

Vali Yakup Canbolat, Gençlik ve Spor İl Müdürü Hüseyin Uysal ile birlikte İl Müdürlüğü’ne bağlı spor tesisleri ve öğrenci yurtlarında incelemelerde bulundu.

 

Bursa’daki yatırımları yakından takip eden Vali Yakup Canbolat, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Bursa’ya kazandırılan spor tesisleri ve öğrenci yurtlarını yerinde inceledi. İnceleme gezisine tadilattan geçirilerek aslına uygun şekilde Bursalılara hizmet vermesi planlanan Havuzlu Park’ın yanı sıra Çekirge Spor Salonundan başlayan Vali Yakup Canbolat, tadilat kapsamında yapılacak olan çalışmalarla ilgili Gençlik ve Spor İl Müdürü Hüseyin Uysal’dan bilgi aldı. Çekirge’deki tesislerde yapılan incelemelerin ardından Uludağ Üniversitesi yerleşkesine geçen Vali Yakup Canbolat ve İl Müdürü Hüseyin Uysal, yapımı devam eden öğrenci yurtlarında sürdürülen çalışmaları inceleyerek konuyla ilgili yetkililerden bilgi aldı. Daha sonra aynı yerleşkede yer alan Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğüne bağlı Emir Sultan Erkek Öğrenci Yurdunu gezen Vali Canbolat, yurtta kalan öğrencilerle sohbet ettikten sonra İl Müdürlüğü hizmet binasını ziyaret etti. İl Müdürü Hüseyin Uysal’dan yatırımlar, çalışmalar, projeler ve organizasyonlarla ilgili detaylı bilgi alan Vali Canbolat, ziyaretin ardından Osmangazi Belediyesi işbirliğiyle hayata geçirilen Bursa’nın ilk Kapalı Atletizm Salonunda incelemelerde bulundu. Bursa’daki vizyon projelerinden biri olan tesiste yapılan incelemelerden sonra Vali Canbolat, Yıldırım’da inşa edilen Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksini gezdi. 2 bin 500 seyirci kapasiteli spor salonu, yarı olimpik yüzme havuzu, gençlik merkezi, 4 adet antrenman salonu, kondisyon merkezi, Squash salonu, sosyal donatı alanları ve 2 bin 700 metrekarelik uluslararası standartlardaki Cimnastik Salonunun bulunduğu dev Komplekste incelemelerde bulunan Vali Canbolat, kısa bir süre sonra hizmete açılacak olan tesisle ilgili yetkililerden bilgi aldı.      

Bu haber 179 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Öksüz ve yetimler için yeni bir birim kurulacak"
Kılıçdaroğlu, Anıtkabir'i ziyaret etti!
Kılıçdaroğlu, Anıtkabir'i ziyaret etti!