Öztahtalı, ilk yazısıyla 8 Haziran’da Pembe Pusula...

Öztahtalı, ilk yazısıyla 8 Haziran'da Pembe Pusula Gazetesi'nde okurlarıyla buluşacak...

Bursa kültür, sanat ve eğitim dünyasının önde gelen isimlerinden Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyesi Dr. İbrahim Oztahtalı, bundan böyle yazılarını Pembe Pusula okurları için kaleme alacak...

04 Haziran 2020 - 14:59 - Güncelleme: 04 Haziran 2020 - 15:12

Bursa kültür, sanat ve eğitim dünyasının önde gelen isimlerinden Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyesi Dr. İbrahim Oztahtalı, bundan böyle yazılarını Pembe Pusula okurları için kaleme alacak...Hoşgeldiniz "İbrahim Hocam"


Başarılı geçmiş çalışmalarınıza bir yenisini daha ekleyeceğinizi biliyoruz. Aramıza hoş geldiniz...Dr. İbrahim İmran Öztahtalı Kimdir?


1972 yılında Amasya da doğdu. İlk ve Orta Öğrenimini Gümüşhacıköy de tamamladı. 1989' da Karadeniz Teknik Üniversitesi ne devam etti. Alan değiştirerek 1993-1994 öğretim yılında Uludağ Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü bitirdi. Bitirme tezi olarak Erzurumlu İbrahim Hakkı Divanı' nda Dil Araştırmaları adlı çalışmayı verdi. 


Ağustos 1994' te Millî Eğitim Bakanlığına bağlı Bingöl Lisesinde Edebiyat Öğretmenliği, Bingöl Kâzım Karabekir İlköğretim Okulu'nda Türkçe öğretmenliği yaptı. Haziran 1995' te Uludağ Üniversitesi Türk Dili Bölümüne Okutman olarak atandı. 1997 yılında "Lâmi î' nin Şerh-i Dibâce-i Gülistan-ı (İnceleme/Metin)" adlı yüksek lisans tezini U.Ü.Sosyal Bilimler Enstitüsünde tamamladı. Nisan 1999' da U.Ü. Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümüne Öğretim Görevlisi olarak görevlendirildi.


2006' da Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümüne Araştırma Görevlisi olarak atandı. Mart 2010' da Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü' nde Bursalı Murad Emrî Efendi ve Divanı adlı tezini vererek doktor unvanını aldı. 2011 Aralık'ta ta Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Dramatik Yazarlık Ana Sanat Dalına Öğr.Gör.Dr. olarak atandı. 


Dr.İbrahim İmran ÖZTAHTALI, evli ve bir çocuk sahibi olup,  Lâmi'î Çelebi ve Lügat-ı Manzum,  Hızlı Okuma ve Anlama Teknikleri,  Hızlı Okuma ve Anlama Teknikleri ve SOS Süper Okuma Sistemi,  (7-14 yaş) Hızlı Okuma ve Anlama Teknikleri, SOS Süper Okuma Sistemi,  Çocuklar İçin (7-14 yaş) Hızlı Okuma ve Anlama Teknikleri, SOS Süper Okuma Sistemi gibi eserler kaleme almıştır....

Bu haber 185 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yeni İl Hıfzıssıhha Kurul Kararı açıklandı
Yeni İl Hıfzıssıhha Kurul Kararı açıklandı
UTİB Başkanı, ihracat rakamlarını değerlendirdi
UTİB Başkanı, ihracat rakamlarını değerlendirdi