Nilüfer TSM Korosu Burhan Dikencik için söyledi

Nilüfer TSM Korosu Burhan Dikencik için söyledi

Nilüfer Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, geçtiğimiz ay hayatını kaybeden Bursalı TRT İstanbul Radyosu Sanatçısı Burhan Dikencik anısına konser verdi. Konserde duygu dolu anlar yaşandı.

20 Aralık 2018 - 15:08
Reklam

Nilüfer Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, şarkılarını bu kez Bursalı TRT İstanbul Radyosu Sanatçısı Burhan Dikencik  anısına söyledi. Uğur Mumcu Sahnesi'nde "Üstat Burhan Dikencik'e Vefa" adıyla düzenlenen geceye sanatseverlerin ilgisi büyük oldu. Şef Salih Berkmen yönetiminde sahne alan koro, gecede Dikencik'in sanat yaşamı boyunca sıkça seslendirdiği eserleri söyledi. 'Ümitsiz bir aşka düştüm, 'Ağlar gezerim' 'Kaybolan yıldız gibi' eserlerinin de aralarında bulunduğu birçok eseri başarıyla seslendiren koro, izleyenlerden tam not aldı. Gecede Burhan Dikencik'in Selim Dikencik, babasının hayatını Türk Sanat Müziği'ne adadığını ifade etti ve  Nilüfer Belediyesi'ne ve geceye katılanlara gösterdikleri vefadan dolayı da teşekkür etti.

Dikencik'in gazeteci dostu Can Ertan, sanat dünyasından arkadaşları Şef Erdinç Çelikkol, TRT İzmir Radyosu Sanatçısı Kutlu Payaslı ve Şef Filiz Başıbüyük de gecede Dikencik hakkında anılarını anlatırken, duygu dolu anlar yaşandı. Çelikkol, Payaslı ve Başıbüyük, gecede ayrıca Dikencik anısına birer şarkı da seslendirdi.

Gecenin sonunda Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey adına Nilüfer Belediye Meclisi Üyesi Pınar Göz, Burhan Dikencik'in eşi Ayla Dikencik ve oğlu Selim Dikencik'e, Şef Salih Berkmen'e, Erdinç Çelikkol'a, Kutlu Payaslı ile Filiz Başıbüyük'e çiçek vererek teşekkür etti.  Gecenin sonunda  Burhan Dikencik'in sesinden Eski Dostlar adlı şarkı  konsere katılanlara dinletildi. Şarkıya, salonu dolduranlar da eşlik etti.


Bu haber 460 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"8 milyon TL kaynak aktardık"
Ceren'i katleden cani için istinaf başvurusu
Ceren'i katleden cani için istinaf başvurusu