Nilüfer’in kurucusu Ziya Güney hayatını kaybetti

Nilüfer'in kurucusu Ziya Güney hayatını kaybetti

Nilüfer ilçesinin kurucu Belediye Başkanı Ziya Güney 73 yaşında hayatını kaybetti.

08 Kasım 2018 - 18:14
Reklam

Nilüfer ilçesinin kurucu Belediye Başkanı Ziya Güney 73 yaşında hayatını kaybetti. Güney için yarın Nilüfer Belediyesi Halk Evi önünde saat 11.30’da tören düzenlenecek. Daha sonra Ziya Güney’in cenazesi Fatih Sultan Mehmet Camii’nde cuma namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından İhsaniye mezarlığında toprağa verilecek.

ZİYA GÜNEY KİMDİR?

1945 yılında Bursa'da doğan Ziya Güney İlk, orta ve lise öğrenimini Bursa'da tamamladı. İstanbul Maçka Yüksek Teknik Okulu İnşaat Şubesi'nden mezun olan Güney talebe derneklerinde başkanlık ve yöneticilik yaptı. Vatani görevini tamamlayan Güney, Almanya'ya giderek belediyecilik, şehircilik ve çevre konularında araştırmalar yaptı.

1978'de Bursa'ya döndü ve serbest çalışmanın yanında aktif siyasete başladı. Siyasette il ve ilçe başkanlıkları ile 1989-1994 yılları arasında Nilüfer Belediye Başkanlığı yapan Ziya Güney'in, ilki Almanya'da ‘Yurt Dışındaki İş Gücümüzün Problemleri' diğeri de 1994'de ‘Dünyada ve Türkiye'de Yeni Belediyecilik Anlayışı ve Metropoliten Yönetimler' olmak üzere yayınlanmış 2 kitabı ile bir çok araştırma ve makalesi bulunuyor. 

Bu haber 274 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Akşener: Bozbey Bursa’yı marka Şehir yapacak
Akşener: Bozbey Bursa’yı marka Şehir yapacak
MİLLETVEKİLİ GÖZGEÇ’TEN ÜRETENE TAM DESTEK
MİLLETVEKİLİ GÖZGEÇ’TEN ÜRETENE TAM DESTEK