Müsiad Faiz İndirimini Olumlu Karşıladı

Müsiad Faiz İndirimini Olumlu Karşıladı

MÜSİAD BURSA, FAİZ İNDİRİMİNİ OLUMLU KARŞILADI BURSA - MÜSİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Alpay, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın 4,25 puan faiz indirim kararını değerlendirdi.

26 Temmuz 2019 - 15:22
Reklam

MÜSİAD BURSA, FAİZ İNDİRİMİNİ OLUMLU KARŞILADI

BURSA - MÜSİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Alpay, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın 4,25 puan faiz indirim kararını değerlendirdi.

Başkan Alpay’ın değerlendirmesi şu şekilde:

“TC Merkez Bankası yeni yönetimince alınan faiz indirimi kararı ülkemiz ekonomisinin tüm aktörleri adına sevindirici bir gelişmedir. Merkez'in bu tutumu Yeni Türkiye'de yeri olmayan yüksek faiz, yüksek üretim maliyeti ve düşük yatırım tuzağına daha fazla düşülmeyeceğini gösteriyor. MÜSİAD olarak, TCMB'nin bu kararının bankaların mevcut faiz oranlarına yatırımcı lehine hızlı bir şekilde yansımasını temenni ediyoruz. Zira bankalar tarafından kullandırılan kredilerin maliyetleri düşmedikçe, ekonomik aktivitedeki canlılığın sürdürülebilir olması mümkün değildir. Önümüzdeki süreçte kademeli bir şekilde daha alt seviyelere çekilmesini beklediğimiz faiz oranlarının yanı sıra, ekonomi yönetimince iç talebi canlandırmaya yönelik alınan diğer önlemlerin, bilhassa yılın son çeyreğinden itibaren ekonomiye olumlu yansıyacağını düşünüyoruz.”

Bu haber 109 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şule İdil davasında rapor üstüne rapor
Şule İdil davasında rapor üstüne rapor
Feyzioğlu, Emine Bulut ailesinin avukatlığını üstlendi
Feyzioğlu, Emine Bulut ailesinin avukatlığını üstlendi