Milletvekili Özen’den DİKOSAB’a tam destek

Milletvekili Özen'den DİKOSAB'a tam destek

AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen, Bursa Deri İhtisas ve Karma OSB Yöneticileri ile bir araya geldi.

13 Şubat 2020 - 13:11
Reklam

AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen, Bursa İhtisas Deri ve Karma OSB (DİKOSAB) yönetimi ile bir araya geldi. Bölge yönetiminin çalışmaları hakkında bilgiler alan Milletvekili Özen, Bursa ekonomisine kattıkları değerden dolayı bölge yöneticilerine ve sanayicilerine teşekkür etti.


Bursa'nın çalışan, üreten, girişimci yapısıyla Türkiye'nin en fazla katma değer üreten şehirlerinden biri olduğunun altını çizen Özen, Bursa'nın çeşitli ekonomik potansiyelleri ve farklı sektörlerde yarattığı değerlerle Türkiye ekonomisinin lokomotiflerinden biri olduğunun altını çizdi. Bursa Deri İhtisas ve Karma OSB'nin yeni statüsü ile büyüttüğü hedeflerini ve hızlandırdığı çalışmalarını takdirle yakından takip ettiğini belirten Özen, bu yolda elinden gelen tüm desteği vereceğini söyledi.


BURSA DİKOSAB ADIMLARINI HIZLANDIRDI


Bursa DİKOSAB Müteşebbis Heyet Başkan Vekili Rifat Aygüler ise, bölge yönetimi ve sanayicileri olarak Bursa'nın üretken yapısından güç alarak çalışmalarını yürüttüklerini belirtti. Bursa'nın deri ve deri ürünleri sektöründeki geçmişi binlerce yıla dayanan tecrübesinden faydalanarak kendi sektörlerinin hak ettiği yerlere gelmesi için çalıştıklarını vurgulayan Aygüler, şunları söyledi:


"Bu yolda hep birlikte önemli mesafeler kat ettik ve karma statüsüne kavuşmamız ile birlikte adımlarımızı hızlandırdık. Artık bölgemizde çevreye olan saygımızı yitirmeden farklı sektörleri de barındırarak katma değerimizi arttıracağız. Amacımız çağımızın olmazsa olmaz üretim şartlarından olan endüstriyel kümelenmeyi sağlamak ve doluluk oranımızı yüzde yüze çıkarmaktır. Bunu başarabileceğimizin farkında ve bu güçteyiz. İnşallah hep birlikte bölgemizi ve Bursamızı yerel, global anlamda bir üretim ve ticaret merkezi haline getireceğiz."

Bu haber 59 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"İstanbul'un yüzde 60'ı tehlike altında"
Benzine bu gece yarısı indirim bekleniyor
Benzine bu gece yarısı indirim bekleniyor