May’den AB ile yeniden müzakere mesajı

May'den AB ile yeniden müzakere mesajı

İngiltere Başbakanı Theresa May, bugün yapılan oylamalarla parlamentoda İngiltere'nin AB'den bir anlaşmayla ayrılmasına yönelik dikkate değer bir çoğunluk desteği olduğunun ortaya çıktığını bildirdi.

30 Ocak 2019 - 11:01
Reklam

Destek verdiği Brexit önergesinin parlamentoda kabul edilmesinin  ardından milletvekillerine hitap eden May, ''Bu gece parlamentonun çoğunluğu tedbir maddesinin değiştirildiği bir Brexit anlaşmasına destek vereceğini  söyledi.'' dedi.

Parlamentonun anlaşmanın çeşitli yönleriyle ve AB ile  gelecekteki ilişkilerin çerçevesine dair önlemler konusundaki kaygılarının da  giderileceğini belirten May, ''Şimdi görülüyor ki parlamentoda AB'den bir  anlaşmayla ayrılmaya destek verecek dikkate değer ve sürdürülebilir bir çoğunluk  var.'' değerlendirmesini yaptı.Parlamentonun bu akşam yapılan oylamayla  kendisine verdiği yetkiyle AB ile görüşeceğini anlatan May, Brexit anlaşmasındaki  tedbir maddesiyle ilgili yasal bağlayıcılığı olan değişiklikler elde etmeye  çalışacağını vurguladı. AB tarafının bu değişiklik taleplerine sıcak  bakmadığını ve müzakerenin kolay olmayacağını kaydeden Theresa May, ''Ancak 15  gün öncesinde göre bugün bu parlamento bir Brexit anlaşmasını onaylamak için neye  ihtiyacı olduğunu açıkça ortaya koydu.'' ifadelerini  kullandı.Parlamentonun bugün onayladığı diğer bir teklifle ülkenin AB'en  anlaşmasız ayrılığına karşı olduğunu da ortaya koyduğunu bildiren May, ''  Anlaşmasız ayrılmamamız gerektiğine katılıyorum. Ancak anlaşmasız ayrılığa karşı  çıkmak onu durdurmaya yeterli değil.'' değerlendirmesini yaptı.

Bu haber 192 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bu Yaz Kütüphanedeyiz
Bu Yaz Kütüphanedeyiz
120 Çocuk Erkekliğe Adım Attı
120 Çocuk Erkekliğe Adım Attı