"Kız çocuklarımız, geleceği inşa edecekler"

"Kız çocuklarımız, geleceği inşa edecekler"

AK Parti Bursa Milletvekili ve AK Parti Genel Merkez İnsan Hakları Başkan Yardımcısı Av. Emine Yavuz Gözgeç, '11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü' hakkında basın açıklamasında bulundu.

11 Ekim 2018 - 19:20
Reklam

Vekil Gözgeç açıklamasında, "11 Ekim özellikle Türkiye'nin girişimiyle 2002 yılından itibaren kutlanmaya başlanmıştır. Bizler çocuklarımızın geleceğimiz olduğu bilinciyle AK Parti olarak öncelikle Anayasa'da ve diğer mevzuatımızda kapsamlı ve hak temelli önemli reformları hayata geçirdik. Özellikle Sayın Hanımefendi Emine Erdoğan'ın bizzat başlattığı 'Haydi Kızlar Okula' kampanyası ile ilkokullarda kız çocuklarının okullaşma oranı yüzde 90'lara ulaşmıştır. Yine 2008 yılında 'Ana Kız Okuldayız' kampanyası ile adeta bir seferberlik başlatılmıştır. Kız çocuklarımızın eğitim hayatında sadece sosyal alanlara değil, matematik, mühendislik, teknoloji alanlarına yönlendirilmesi için önemli çalışmalar yapılmıştır. Aile Bakanlığımızca 'Türkiye'nin Mühendis Kızları' projesi hayata geçirilmiştir" dedi.

Vekil Gözgeç açıklamasının devamında: "Ak Parti olarak, yarınlarımızı emanet ettiğimiz, tüm çocuklarımız için eğitimden sağlığa, sosyal ve kültürel her alanda aktif rol üstlenmeleri için her türlü tedbiri almaya devam ediyoruz. Özellikle Kız çocuklarını dağa kaçıran, istismar eden, terörist olmaya zorlayan, en temel yaşam hakkını elinden alıp canlı bomba yapan teröristlerle, terör örgütleriyle, terör örgütlerinin sözcülüğünü yapanlarla, teröre sırtını dayayanlarla mücadelemiz, milletimizden aldığımız güç ile devam edecektir. Diğer yandan Dünya'da savaş şartlarında yoksulluk ve açlıktan ve terörden en çok çocuklar etkileniyor. Ülkemiz vicdani duruş ile mültecileri misafir ederken maalesef Birleşmiş Milletler ölümle kolkola yaşam mücadelesi veren çocuklara duyarsız kalmıştır. Sahip olduğu medeniyetin bilincinde, değerlerini yaşatan, geleceği çok daha güzel inşa edecek kız çocuklarımızın, güçlü aile, güçlü toplum içinde var olacağına inanıyor, dünyadaki tüm kız çocuklarının 11 ekim dünya kız çocukları gününü kutluyorum" seklinde konuştu

Bu haber 120 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Doruk Sağlık Grubu Hemşireleri Unutmadı
Doruk Sağlık Grubu Hemşireleri Unutmadı
Oruç Tutarken İlaçlarımızı Nasıl Almalıyız?
Oruç Tutarken İlaçlarımızı Nasıl Almalıyız?