Kadınlara Finansal Okuryazarlık Eğitimleri Verilecek

Kadınlara Finansal Okuryazarlık Eğitimleri Verilecek

BAKAN SELÇUK; “KADINLARA FİNANSAL OKURYAZARLIK SEMİNERLERİ 81 İLE YAYGINLAŞTIRILACAK ” Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Finansal Okuryazarlık Seminerleri”nin yaygınlaştırılması için eğiticilere yönelik eğitimin 9 Nisan’da gerçekleştirileceğini söyledi.

06 Nisan 2019 - 23:07
Reklam

BAKAN SELÇUK; “KADINLARA FİNANSAL OKURYAZARLIK SEMİNERLERİ 81 İLE YAYGINLAŞTIRILACAK ”

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Finansal Okuryazarlık Seminerleri”nin yaygınlaştırılması için eğiticilere yönelik eğitimin 9 Nisan’da gerçekleştirileceğini söyledi.
 
Başkent Öğretmenevi’nde düzenlenecek eğitime ilişkin bilgi veren Bakan Selçuk, 
"20 ilde gerçekleştirilecek seminerlerde finansal okuryazarlık eğitici eğitimi alan personel görev alacak. Amacımız bu seminerleri 81 ilde yaygınlaştırmak” dedi.

Kadınlara yönelik tasarruf ve yatırım gibi ekonomik konularda farkındalık oluşturmanın önemine değinen Bakan Selçuk, kadınların ekonomik güçlenmesine yönelik destek ve teşviklere ilişkin bilgi verilmesi amacıyla düzenlenen bu seminerlerin  2018-2023 yılları Kadının Güçlenmesi Strateji Belgesi ve Eylem Planı doğrultusunda yapıldığını da kaydetti.

Bakan Selçuk,  kadınların ekonomik güçlenmesine yönelik destek ve teşviklere ilişkin bilgi verilen bölümde de İŞKUR, KOSGEB, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ve Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) temsilcileri ile işbirliği yapıldığını kaydetti.  

Bakan Selçuk,  geçen yıl 23 ilde gerçekleştirilen seminerlere toplam 7 bin 100 kişinin katıldığını açıkladı.

Bu haber 303 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İnegöl kent mezarlığı yeşilleniyor
İnegöl kent mezarlığı yeşilleniyor
Deprem çantası hazırlarken nelere dikkat etmeliyiz?
Deprem çantası hazırlarken nelere dikkat etmeliyiz?