KADEM’den İstanbul Sözleşmesi’ne destek

KADEM'den İstanbul Sözleşmesi'ne destek

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) İstanbul Sözleşmesi tartışmaları ile ilgili olarak 16 maddelik destek açıklamasında bulundu.

01 Ağustos 2020 - 22:52

Kadem, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) sosyal medyadan İstanbul Sözleşmesiyle ilgili 16 maddelik destek açıklamasında bulundu. 


KADEM'den yapılan açıklama şöyle: 


Son günlerde alevlenen İstanbul Sözleşmesi ile ilgili tartışmalara dair ortaya koyduğumuz görüşlerimiz, bazı kişiler ve kurumlarca farklı noktalara çekilmek isteniyor. Bizler bir kez daha altını çizerek ifade ediyoruz ki, uluslararası bir sözleşmenin şeytanlaştırılmasına da karşıyız, mutlak çözüm olarak sunulmasına da. Bu noktada şiddete karşı etkin mücadelede her türlü sözleşme de kanunlar, yönetmelikler ve diğer uygulamalar gibi araçtır. Aslolan şiddetle mücadeledir.


Ancak bizim bu tavrımızı kendi görüşleri doğrultusunda kullananlar ve siyaseten bir enstrümana dönüştürmek isteyenler olduğunu da görüyoruz. Biz kadınların ve mazlumların hakları için çalışan bir dernek olarak bu bakışlardan uzağız ve bu duruma alet olmayacağız.


Halkı kin, nefret ve düşmanlığa alenen tahrike yönelik, kamu güvenliğini tehlikeye sevketme maksatlı provakatif ifadeler ve faaliyetlerin de KADEM olarak daima karşısında olduk.


"Kalkışma" diyerek çalışma alanımıza ilişkin görüşlerimizi hedef haline getirenlerle ilgili yasal yollara müracâat edip, dava açacağımızı açıkça ifade ediyoruz.

Bu haber 38 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
UTİB Başkanı, ihracat rakamlarını değerlendirdi
UTİB Başkanı, ihracat rakamlarını değerlendirdi
İçişleri Bakanı Yardımcısı Çataklı'dan uyarı!
İçişleri Bakanı Yardımcısı Çataklı'dan uyarı!