İYİ Parti’de kurultay günü

İYİ Parti'de kurultay günü

İYİ Parti, ikinci olağan kurultayını Ankara'da gerçekleştiriyor. Genel Başkan Meral Akşener'in tek aday olarak girdiği kurultayda parti yönetimi için de seçim yapılacak.

20 Eylül 2020 - 12:41

 

 

İYİ Parti 2. Olağan Kurultayı başladı.


Genel Başkan Meral Akşener'in kurultayın yapıldığı Altınpark'taki alana gelmesi ve delegeleri selamlamasının ardından Divan Başkanlığı oluşturuldu.


Kurultay, Divan Başkanlığı'na seçilen Kalkınma Politikaları Başkan İsmail Tatlıoğlu ve Genel Sekreter Uğur Poyraz'ın konuşmasının ardından çalışmalarına başladı.


Daha sonra gündem gereği saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı ve şehitler için Fatiha Suresi okundu.


ALANA SOSYAL MESAFE AYARI


Alanda basına ayrılan bölümde dev ekran kurulurken, platforma Atatürk ve Meral Akşener posterleri ile Türk bayrakları asıldı. Kurultayın sloganı "Millet bizi çağırıyor" olarak belirlenirken, alanın farklı yerlerine "EYT'lilerin hakları için", "Yaşama ve canlıya saygı için", "Kadına şiddetin artık son bulması için" gibi yazılar asıldı.  

Kurultay alanında delege ve diğer katılımcılar sosyal mesafeye uygun şekilde ayrılmış yerlere oturdu. Alanda maskesiz dolaşılmaması gerektiği uyarısında bulunulurken, sosyal mesafe kuralı da görevliler tarafından gözetiliyor. Alanın her yerinde dezenfektan bulunuyor.


KURULTAY ŞARKISI


Alanda ilk kez , "Millet bizi çağırıyor- Emir baş göz üstüne- Bugünler geçecek inan- Yemin bayrak üstüne..." sözlerinin yer aldığı kurultay şarkısı çalındı.


PARTİ YÖNETİMİ SEÇİLECEK


Kurultayda 50 kişilik Genel İdare Kurulu ve 11 kişilik Merkez Disiplin Kurulu üyeleri seçilecek. Salgın tedbirleri kapsamında 1379 delegenin oy kullanabilmesi için 40 sandık, 150 kabin kuruldu. MHP ve HDP dışındaki partilere mektup yazılarak salgın tedbirleri kapsamında kurultay daveti gönderilemediği ifade edildi. 

Bu haber 90 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son veriler açıklandı: 2091 yeni vaka
Son veriler açıklandı: 2091 yeni vaka
Kayıp Gülistan'ı arama çalışmaları sürüyor
Kayıp Gülistan'ı arama çalışmaları sürüyor