Grip sonrası koku alamıyorsanız dikkat

Grip sonrası koku alamıyorsanız dikkat

Toplumun yüzde 2'sinde ağır düzeyde koku duyusu kaybı olduğuna dikkat çeken Doç. Dr. Aytuğ Altundağ koku kaybı üzerine önemli açıklamalarda bulundu. Grip sonrası halen koku alamayan kişilerin dikkat etmesi gerektiğine vurgu yapan Dr. Altundağ çok hızlı şekilde test yapılmasını önerdi.

10 Ocak 2019 - 12:34

Doç. Dr. Aytuğ Altundağ geçtiğimiz günlerde Ankara'da düzenlenen Koku ve Tat Bilimleri Toplantısı'nda 'koku alma' üzerine önemli açıklamalarda bulundu.Toplumun yüzde 2'sinde ağır düzeyde, yüzde 10'unda da orta düzeyde koku duyusu kaybı var dedi. Doç. Dr. Aytuğ Altundağ işitme testi ve görme testindeki yaygınlığa rağmen çok az kişinin kendisine koku testi yaptırdığını ve pek çok kişinin ne kadar koku aldığını bilmediğini belirtti.

GRİP SONRASI DEVAM EDERSE DİKKAT!

Koku alma bozukluğunun tanısının erken dönemde konulmasının önemine dikkat çeken Dr. Aytuğ Altundağ, grip mevsiminde koku kaybının çok arttığını ve şikâyetin grip sonrası devam etmesi durumunda çok hızlı bir şekilde Koku Testi yapılması gerektiğini belirtti.

KOKU DUYUSUNU GERİ KAZANIYOR

Sempozyumda ayrıca Koku Alma Bozukluğu'ndaki yeni tedavileri de anlatan Dr.Aytuğ Altundağ bu sayede dünyada ve ülkemizde çok fazla sayıda insanın tekrar koku duyusunu geri kazandığını açıkladı.

Bu haber 362 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÖSYM Başkanı Aygün'den YKS açıklaması
ÖSYM Başkanı Aygün'den YKS açıklaması
Çocuklar ve gençler bir kez daha sokağa çıkmanın keyfini çıkardı
Çocuklar ve gençler bir kez daha sokağa çıkmanın keyfini...