Geleceğin Yazılımcıları Yarıştı

Geleceğin Yazılımcıları Yarıştı

Geleceğin yazılımcıları Sınav Okulları’nda yarıştı Bursa Sınav Okulları, bir ilke imza atarak, Bursa’daki özel ve devlet okulları arasında Scratch ile Oyun Programlama yarışması düzenledi.

12 Nisan 2019 - 16:01
Reklam

Geleceğin yazılımcıları Sınav Okulları’nda yarıştı

 

Bursa Sınav Okulları, bir ilke imza atarak, Bursa’daki özel ve devlet okulları arasında Scratch ile Oyun Programlama yarışması düzenledi.

 

 

Bursa Sınav Okulları’nın düzenlediği 'Sınav Hackidhon Scratch Oyun Programlama Yarışması' büyük bir katılımla gerçekleşti. Bursa’daki çok sayıda devlet ve özel okulun katıldığı yarışmada öğrenciler 3 saat boyunca yeteneklerini ve bilgilerini sergiledi.

 

Sınav Koleji Demirci Ana Kampüsü’nde yapılan yarışmada, Mirza Veysel ve Hüseyin Talha Toprak’ın temsil ettiği Gürsu 80.yıl Cumhuriyet  Ortaokulu 1. oldu. Yarışmada ikinciliği 80. Yıl Cumhuriyet İmam Hatip Ortaokulu elde ederken, Orhangazi Atatürk Ortaokulu da 3. oldu.

 

Yarışmada dereceye girenlere çeşitli ödüller verilirken, Sınav Okulları Genel Müdürü Nihat Bingölbalı, yarışmaya katılan tüm öğrenci ve öğretmenlerini kutlayarak, yarışmaya destek veren Bilişim Garajı ekibine, Bursa Kitap Merkezi’ne, Haem Enerji/Key Studio’ya ve Bursa Maker Çocuk’a teşekkür etti.

Bu haber 189 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alzheimer'dan Korunma Yolları
Alzheimer'dan Korunma Yolları
Dalımızı Kıranın Ağacını Kökünden Sökeriz
Dalımızı Kıranın Ağacını Kökünden Sökeriz