Erdoğan’dan kritik atama!

Erdoğan'dan kritik atama!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararda dikkat çeken atama ve görevden almalar oldu. Diyanet İşleri Başkanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığındaki atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre 14 il müftülüğüne atama yapılırken, Kültür ve Turizm Bakanlığında 2 il müdürü görevden alındı.

09 Mayıs 2020 - 13:53

Cumhurbaşkanı Danışmanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'na yönelik atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.


Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan atama kararlarına göre; Cumhurbaşkanı Danışmanlığına Hamza Cebeci atandı.


 Diyanet İşleri Başkanlığı Aksaray İl Müftüsü Cemalettin Bal, görevden alınırken 14 ilin müftülüğüne de yeni atama yapıldı. Gaziantep Müftülüğü'ne Kütahya Müftüsü Hüseyin Hazırlar, Kütahya Müftülüğü'ne Kırklareli Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Niğde Müftülüğü'ne Gümüşhane Müftüsü Osman Ayas, Gümüşhane Müftülüğü'ne Niğde Müftüsü Mehmet Sırrı Şık, Zonguldak Müftülüğü'ne Tunceli Müftüsü Aşır Durgun, Hatay Müftülüğü'ne Tokat Müftüsü Ömer Faruk Bilgili, Aksaray Müftülüğü'ne Hasan Hüseyin Güller, Tunceli Müftülüğü'ne Şevket Dilmaç, Tokat Müftülüğü'ne Abdullah Pamuklu, Samsun Müftülüğü'ne Seyfullah Çakır, Kırklareli Müftülüğü'ne Aydın Yığman, Elazığ Müftülüğü'ne Selami Aydın, Kırıkkale Müftülüğü'ne Hasan Hayri Yaşar, Nevşehir Müftülüğü'ne Ahmet Celalettin Altunkaya getirildi.

 

Ayrıca, Kırıkkale İl Kültür ve Turizm Müdürü Yahya Kemal Er ve Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdurrahman Akyüz görevlerinden alındı.

Bu haber 23 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Prof. Dr. Özlü: Bu virüs bizi bırakmayacak
Prof. Dr. Özlü: Bu virüs bizi bırakmayacak
Türkiye'de son durum açıklandı
Türkiye'de son durum açıklandı