Bursa Bilim Festivalinde meslekler yarışacak

Bursa Bilim Festivalinde meslekler yarışacak

Bursa Bilim Festivali’nde meslekler yarışacak Türkiye’nin en büyük bilimsel etkinliği ‘Bursa Bilim Festivali’nde meslek lisesi öğrencileri hünerlerini sergileyecek.

25 Nisan 2019 - 20:41

 

Bursa Bilim Festivali’nde meslekler yarışacak

  • Türkiye’nin en büyük bilimsel etkinliği ‘Bursa Bilim Festivali’nde meslek lisesi öğrencileri hünerlerini sergileyecek.

BURSA-  Büyükşehir Belediyesi ile Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) işbirliğinde Milli Eğitim Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’nın destekleri ile bu yıl 8.’si gerçekleştirilecek Bursa Bilim Şenliği, (8. THY Science Expo) birbirinden renkli ve çekişmeli yarışmalara da sahne olacak. Bursa genelindeki Meslek Liseleri’nde öğrenim gören öğrenciler, 8. THY Science Expo’nun en iyisi olmak için yarışacak.   Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi (Bursa BTM)’nin ev sahipliğinde 2 ile 5 Mayıs tarihleri arasında TÜYAP Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan bilim festivalinde meslek lisesi öğrencileri alanında en iyi olabilmek için ter dökecek.  Bu yıl Dijital Türkiye ana teması ile düzenlenen Türkiye’nin en büyük Bilim Festivali’nde meslek lisesi öğrencileri  “Meslekler Yarışıyor” kategorisinde hünerlerini sergileyecek. TÜRSAT, İnoksan, Limak Enerji, Poligon Mühendislik, Ineva, Festo, Bursa Kuaförler Odası gibi Bursa’nın önde gelen şirket ve kuruluşlarının destek verdiği  ‘Meslekler Yarışıyor’ etkinliği 11 ayrı kategoride yapılacak. 

‘Bende varım’ demek için yarışacaklar

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Meslek Liseleri öğrencilerinin katılımı ile büyük bir çekişmeye sahne olacak yarışma,  Moda Tasarım ve Teknoloji, Robotik ve Kodlama, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri,   Metal, Makine, Giyim Üretim, Tekstil Teknolojileri ile Yiyecek İçecek Hizmetleri, Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri ile  Elektrik ve Elektronik kategorilerinde gerçekleştirilecek.  Mesleki ve teknik eğitimi teşvik etmek, meslek seçimi ve meslek eğitimi öneminin bireysel ve kurumsal destekler sayesinde geniş kitleler tarafından fark edilmesini sağlamak,  genç yetenekleri ortaya çıkarmak hedefiyle düzenlenen yarışmada her kategoride onlarca öğrenci en iyi olabilmek için ter dökecek.  “Meslekler Yarışıyor” da dereceye girenler birbirinden özel ödüllerin de sahibi olacak.  Yarışmaya ilişkin detaylı bilgi edinmek isteyenler  https://www.bursabilimsenligi.org/  web adresini ziyaret edebilirler.

Bu haber 457 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ayasofya'da 86 yıl sonra ilk Ezan
Ayasofya'da 86 yıl sonra ilk Ezan
Türkiye'deki son durum açıklandı
Türkiye'deki son durum açıklandı