BTM’den Öğretmenlere Destek

BTM'den Öğretmenlere Destek

BTM’den öğretmenlere bilimsel destek   Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi bilim eğitimine yönelik programları ile fark yaratıyor. BURSA- Büyükşehir Belediyesi’nin geleceğin bilim insanlarının yetiştirilmesi ve bilimi topluma yayma hedefiyle kentte kazandırdığı Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin  (BTM) bilimsel eğitime katkıları sürüyor.

26 Temmuz 2019 - 17:44
Reklam

BTM’den öğretmenlere bilimsel destek  

  • Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi bilim eğitimine yönelik programları ile fark yaratıyor.

BURSA- Büyükşehir Belediyesi’nin geleceğin bilim insanlarının yetiştirilmesi ve bilimi topluma yayma hedefiyle kentte kazandırdığı Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin  (BTM) bilimsel eğitime katkıları sürüyor.

BTM tarafından öğretmenlere özel olarak hazırlanan  ‘Sorgulamaya Dayalı Bilim Öğretimi Eğitimi’ programı ile klasik eğitim kalıplarının dışına çıkılarak eğitimde bilimsel farkındalığı artırmak amaçlandı. Bilimsel eğitim alanını yaygınlaştırmanın ve öğretmenlerin bilimsel anlamda donanımlarını geliştirmenin hedeflendiği eğitim programı Doç Dr. Yasemin Özden Yılmaz tarafından verildi. Eğitim tekniklerini geliştirmek için pratik uygulamaları da içeren program 2 gün sürdü. Çok sayıda öğretmenin katıldığı programla öğrencilerin bilimsel süreç becerilerinin tanınması ve bu becerilerin nasıl destekleneceği anlatıldı. İstasyon tekniğine dayalı atölye çalışmalarıyla da öğrencilerin bilimsel süreç becerilerini belirlemenin yollarına dikkat çekildi.  Derste soru sorma tekniklerinin de tartışıldığı eğitimin sonunda programa katılan öğretmenlere sertifikaları verildi.

Bu haber 129 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şule İdil davasında rapor üstüne rapor
Şule İdil davasında rapor üstüne rapor
Feyzioğlu, Emine Bulut ailesinin avukatlığını üstlendi
Feyzioğlu, Emine Bulut ailesinin avukatlığını üstlendi