Bolu’da koronavirüs paniği!

Bolu'da koronavirüs paniği!

Yaklaşık 1 hafta önce Çin'den Bolu'ya gelen yüksek lisans öğrencisi F.İ., yüksek ateş ve öksürük şikayetleri nedeniyle 'koronavirüs' şüphesiyle önceki gün Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gitti.

08 Şubat 2020 - 12:05

Yaklaşık 1 hafta önce Çin'den Bolu'ya gelen yüksek lisans öğrencisi F.İ., yüksek ateş ve öksürük şikayetleri nedeniyle 'koronavirüs' şüphesiyle önceki gün Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gitti. Sağlık Bakanlığı'nın genel prosedürü nedeniyle F.İ., tedbir amaçlı temassız özel odaya alındı. F.İ.'den alınan ilk örneklerde 'koronavirüs' şüphesi bulunmadığı tespit edilerek, üst solunum yolu enfeksiyonu tanısı konuldu. Ancak F.İ.'den tedbir amaçlı örnek alınarak, Ankara'ya gönderildi.


Ankara'ya gönderilen testlerin sonuçları çıktı. F.İ.'de hastalık bulgusuna rastlanmadı.


Hasta taburcu edildi. Bolu Valiliği'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: 


"6 Şubat tarihinde Bolu İzzet Baysal Eğitim Araştırma Hastanesine Çin Halk Cumhuriyetinden ülkemize bir hafta önce giriş yapması ve üst solunum yolu enfeksiyonu şikâyeti bulunması sebebiyle yatırılan ve tedbir amaçlı kontrol altına alınan vatandaşımızın, Sağlık Bakanlığımızın yayınladığı rehber çerçevesinde


Bakanlığımız referans laboratuvarına gönderilen tetkiklerinde Coronovirüs saptanmamıştır. Genel durumunun iyi olması ve ek tedavi gereksinimi olmaması nedeniyle vatandaşımız taburcu edilmiştir."

Bu haber 98 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Nilüfer'de sular kesilecek
Nilüfer'de sular kesilecek
İnegöl Belediyesi'nden teknolojide dev adım
İnegöl Belediyesi'nden teknolojide dev adım