BATISİAD’dan küstah manşete kınama

BATISİAD'dan küstah manşete kınama

Batı Trakya Türkleri Yönetici ve Sanayici İş Adamları Derneği (BATISİAD), Yunanistan'da yayın yapan Dimokratika isimli gazetenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret dolu ifadeler kullanmasını sert bir dille kınadı.

19 Eylül 2020 - 11:38

BATISİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Er yaptığı açıklamada, "Gerilimi tırmandırmak için, her türlü yolu deneyen Yunan yönetiminin hukuksuz davranışlarına, bu kez de küstah medyası alet oldu. Bu tarz yayınları yapan sözde basın yayın organlarına yaptırım uygulanmasını talep ediyor ve resmi olarak özür dilenmesini bekliyoruz" ifadelerini kullandı.


"Yunanistan gerilimi tırmandırmak için her yolu deniyor"Yunanistan'ın AB ile Fransa'dan medet umduğunu belirten BATISİAD Başkanı Ahmet Er şunları söyledi: "Türkiye kararlı adımları ile hak ve menfaatlerini savunurken, Yunanistan, AB ile Fransa'dan medet umuyor. Gerilimi tırmandırmak için, her türlü yolu deneyen Yunan yönetiminin hukuksuz davranışlarına, bu kez de küstah medyası alet oldu. Ülkede yayın yapan Dimokratia isimli gazete 18.09.2020 Cuma günü, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı ağır bir küfürle hedef aldı, gazetede ahlaksız sözler yer aldı. Yunanistan Dışişleri Bakanlığının açıklamasında konuyla ilgili bir özür ifadesinin kullanılmaması ise tepki çekti." 

"Yunanistan; içinden çıkılamaz bir darboğaza sürükleniyor"


Başkan Er sözlerini şöyle sürdürdü: "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan hakkında Türkçe ibareler ile küfür dolu bir başlık ile haber yapılıp, manşet atılması basın özgürlüğü ile açıklanamaz; kesinlikle kabul edilemez. İyi komşuluk ilişkileri ve ticaret köprüleri kurmamız gereken Yunanistan'ın vatandaşlarının da bu konuya gereken tepkiyi göstermeleri gerekmektedir. Yıllardan beri ekonomik sıkıntılarla boğuşan Yunanistan; içinden çıkılamaz bir darboğaza sürükleniyor."


Başkan Er, bu tarz yayınları yapan sözde basın yayın organlarına yaptırım uygulanmasını talep ettiklerini ve resmi olarak özür dilenmesini beklediklerini de sözlerine ekledi.

Bu haber 89 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son veriler açıklandı: 2209 yeni vaka
Son veriler açıklandı: 2209 yeni vaka
MEB'den yüz yüze eğitim açıklaması
MEB'den yüz yüze eğitim açıklaması