Balkan Şampiyonu Bursa’da

Balkan Şampiyonu Bursa'da

Masa tenisine ‘Şampiyon’ yatırım BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Masa Tenisi Kadın takımı, 2019 U21 Balkan Şampiyonu Ece Haraç ile sözleşme imzaladı.

29 Temmuz 2019 - 15:33
Reklam

Masa tenisine ‘Şampiyon’ yatırım

BURSA Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Masa Tenisi Kadın takımı, 2019 U21 Balkan Şampiyonu Ece Haraç ile sözleşme imzaladı.

Bu sezon Süper Lig ve Türkiye Kupası’nda final hedefleyen Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, genç sporcu Ece Haraç ile anlaşma sağladı. Büyükşehir Belediyesi Fethiye Spor Kompleksi’nde düzenlenen imza töreninde Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Yönetim Kurulu üyeleri Metin Biberci ve Ömer Cihat Bay hazır bulundu.

“Her sporcunun hayali”

Atılan imzaların ardından konuşan genç sporcu Ece Haraç, ilk hayalini gerçekleştirdiğini söyledi. Her sporcunun Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nde oynamak istediğini vurgulayan Haraç, “İlk kez farklı bir şehirde yaşayacağım. Bursa’yı seviyorum. Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, masa tenisi branşında örnek bir kulüp. Her sporcu burada olmak ister. Ben de buraya gelerek ilk hayalimi gerçekleştirdim. 2019 yılı benim için güzel geçti. İnşallah bu güzellikleri Bursa Büyükşehir Belediyespor çatısı altında yaşamaya devam edeceğim” diye konuştu.

“Hedefimiz final oynamak”

Ece Haraç’ın takıma katılmasıyla güçlendiklerini belirten Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi Metin Biberci, bu sezon hedeflerinin bütün alanlarda final oynamak olduğunu söyledi. Ece Haraç’ın 2019 yılındaki başarılarından da bahseden Biberci, “Ece, çok genç yaşına rağmen bu yıl önemli başarılara imza attı. Henüz 16 yaşında ve Balkan Şampiyonası’nda altın madalya kazandı. Avrupa Gençler Şampiyonası’nda çiftlerde ikincilik elde etti. ‘Türkiye En İyi Gençler’de birincilik, ‘Büyükler Ferdi Şampiyonası’nda ve ‘Gençler Ferdi Şampiyonası’nda ikinci oldu. Böylesine önemli bir sporcuyu kadromuza kattık. İnşallah bu başarısını kulübümüzde de sürdürecektir. Biz altyapısına önem veren bir kulübüz. Önceliğimiz oyuncu yetiştirmek. Ece, Bursa sevdalısı bir kardeşimiz. Bursa’yı çok seviyor. Antrenörlerimiz ile birlikte kendisini daha da geliştirecek ve altyapımızdaki diğer sporcularımıza da örnek olacak” şeklinde konuştu.

Bu sezon Süper Lig ve Türkiye Kupası maçlarında final oynamak istediklerini ve hedefleri doğrultusunda da yoğun çaba gösterdiklerini anlatan Biberci, kendilerine destek olan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a teşekkür etti. İmza töreninin ardından Biberci, Haraç’a ‘U21 Avrupa ve Balkan Şampiyonası’nda elde ettiği başarılardan dolayı çiçek verdi.

Bu haber 235 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alzheimer'dan Korunma Yolları
Alzheimer'dan Korunma Yolları
Dalımızı Kıranın Ağacını Kökünden Sökeriz
Dalımızı Kıranın Ağacını Kökünden Sökeriz