Bakan Pekcan: "Markalar 5 yıl boyunca desteklenecek"

Bakan Pekcan: "Markalar 5 yıl boyunca desteklenecek"

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yaptığı açıklamada hizmet sektöründeki markaların yeni girecekleri pazarda 5 yıl boyunca kurusal altyapının sağlanması için bakanlık tarafından destekleneceğini belirtti.

20 Mayıs 2020 - 12:55

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yaptığı açıklamada hizmet sektöründeki markaların yeni girecekleri pazarda bakanlık tarafından 5 yıl boyunca kurusal altyapının sağlanması için destek göreceğini belirtti.


Pekcan'ın açıklamaları şöyle;


"Bakanlığımız tarafından hizmet sektörlerine yönelik olarak uygulanan TURQUALITY Tescilli işareti Destek Programındaki markaların "hedef pazar" esasına dayalı bir sistem ile desteklenebilmesi amacıyla yürütülen çalışmalar tamamlandı. Resmi Gazete'de bugün yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile hizmet sektöründeki markalarımız yeni girecekleri her pazarda ayrı ayrı olmak üzere 5'er yıl süreyle desteklenecek.


Kurumsal alt yapının geliştirilmesine yönelik destekler ise ilk 5 yıl boyunca sağlanacak. Hayata geçirilen bu yeni destek sistemi; markalarımızın daha fazla sayıda pazarda varlık göstererek bu pazarlarda kalıcı olmalarına zemin hazırlayacak. Bu sayede ülkemizin hizmet gelirleri sürdürülebilir şekilde artarak, hizmet sektörlerinin cari işlemler dengesine olan katkısı olumlu yönde devam edecek."

Bu haber 28 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Özer, ilk yazısıyla 8 Haziran'da Pembe Pusula Gazetesinde okurlarıyla buluşacak...
Özer, ilk yazısıyla 8 Haziran'da Pembe Pusula Gazetesinde...
Bintaş, ilk yazısıyla 8 Haziran'da Pembe Pusula Gazetesinde okurlarıyla buluşacak...
Bintaş, ilk yazısıyla 8 Haziran'da Pembe Pusula Gazetesinde...